کاهش میل جنسی

علت کاهش میل جنسی در میانسالی + روش های پیشگیری

دلیل کاهش میل جنسی در میانسالی چیست و چگونه می توان از آن پیش گیری کرد؟

حتما شما نیز جزو آن دسته از عزیزانی هستید که در آستانه میانسالی قرار دارید و بدن تان را با انبوهی از مشکلات می یابند و یکی از این مشکلات کاهش میل جنسی می باشد، میل جنسی مهم ترین عامل در حفظ ارتباط عاطفی بین زن و شوهر می باشد و کاهش آن می تواند مشکلات زیادی را بین زن و شوهر به وجود بیاورد و یا حتی در مواردی نیز ممکن است منجر به طلاق گردد.

 

میل جنسی مهم ترین عامل علاقه بین زن و شوهر

دیدن همسر و فرزندان پس از یک روز کاری سخت می تواند سختی های ناشی از کار را از بدن تان بیرون بیاورد، و از این مهم تر زمانی می باشد که برای ارضای نیاز های جنسی زن و شهر در کنار یکدیگر قرار می گیرند و به معاشقه می پردازند، فاجعه زمانی اغاز می شود که زن و شوهر نسبت به هم بی میل باشند و یاد روز های خوش گذشته در حسرت داشتن یک رابطه ای خوب خواهید ماند. البته نگران نباشید در این مطلب از مجله پزشکی وب نواز می خواهیم شما را روش های پیشگیری و درمان این بی میلی های جنسی آشنا کنیم.

 

و اما علت کاهش میل جنسی در چیست؟

از نظر پزشکی کاهش میل جنسی زمانی پیش می آید که زن یا شوهر دچاری بیماری های جسمی یا روانی شود، هر کدام از شما هنگام مواجه با انواع بیماری های جسمی سریعا متوجه آن می شویم و در صدد بر طرف کردن آن بر می آییم ولی آیا بیماری های روانی یا اختلالات روانی نیز به راحتی قابل درمان هستند. از جمله عواملی که باعث کاهش میل جنسی می شود عبارتند از:

 

اضطراب دلیل کاهش میل جنسی 

استرس شغلی، مشکلات مالی، مراقبت از فردی بیمار از اعضاء خانواده و دیگر عوامل استرس زا، موجب کاهش میل جنسی می شود. ممکن است فردی بتواند در عین حال که دچار اضطراب است، بسیاری از کارهای زندگی خود را به خوبی انجام دهد اما بدون شک درخصوص رابطه جنسی، دچار مشکل می شود.برای اینکه بتوان اضطراب را مهار کرد باید تکنیک های کنترل اضطراب را آموخت و یا از مشاوره های سودمند استفاده کرد.

 

مصرف مشروبات الکلی دلیل  کاهش میل جنسی 

افرادی که از نوشیدنی های الکلی استفاده می کنند، کمتر تمایل به برقراری رابطه جنسی دارند. برخی از مردم بر این باورند که نوشیدنی الکلی آنها را به ارتباط جنسی علاقه مند می کند، در حالی که باید بدانید که الکل روی واکنش های مناسب اثر منفی می گذارد و نمی توان برای خود و شریک جنسی خود ، رابطه مناسبی برقرار نمود. همچنین الکل سبب ضعیف شدن عروق خونی و اعصاب درگیر در نعوظ می شود.

 

تاثیر کم خوابی بر عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی

برخی از افراد به دلیل کم خوابی ، دیر به رختخواب رفتن و خیلی زود از خواب برخاستن گرفتار کاهش میل جنسی می شوند. گاهی اوقات بی خوابی های مکرر و یا آپنه در خواب، باعث می شود که فرد احساس خستگی دایمی کند و همین مساله علاقه او را به برقراری رابطه جنسی از بین می برد. پس اگر جزو افرادی هستید که صبح زود سر کار می روید سعی کنید شب ها زود تر بخوابید تا دچار کم خوابی و در نتیجه کمبود میل جنسی نشوید.

تاثیر دارو بر کاهش میل جنسی

 

تاثیر دارو بر عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی

مصرف برخی از داروها مانند داروهای ضدافسردگی، فشار خون، آنتی هیستامین، شیمی درمانی، داروهای ضد ویروس ایدز، درمان کننده های پروستات، معالجات هورمونی و قرص های ضدبارداری می تواند فرد را نسبت به برقراری رابطه جنسی بی علاقه نماید. تعویض دارو و یا تغییر میزان مصرف آن می تواند این مشکل را برطرف نماید، پس قبل از مصرف دارو حتما از عوارض آن مطلع باشید.

و سایر مشکلات دیگر خانوادگی و شخصی که می تواند باعث کاهش میل جنسی یا همسرتان گردد. پس بهتر است دلیل یا علت هر کدام را شناسایی کنید و درصدد بر طرف نمودن مشکلات پیش گیرنده بر آیید.

به این مطلب امتیاز بده!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *