تشخیص لوازم ارایشی تقلبی

روش های تشخیص لوازم آرایشی تقلبی از اصل

روشها و ترفندهای تشخیص لوازم آرایشی تقلبی

متاسفانه با گسترش قاچاق و ورود کالاهای تقلبی به بازار ایران تشخیص لوازم آرایشی تقلبی کمی با مشکل مواجه شده است ولی در این مقاله از مجله تفریحی وب نواز سعی خواهیم کرد روش ها و اصول هایی را به شما آموزش دهیم تا بتوانید به راحتی لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی را از لوازم آرایشی اصل تشخیص بدهید. روش های ارائه شده کاملا مورد تایید کارشناسان وزارت بهداشت بوده و قابل اثبات هستند.

متاسفانه سالهاست که مسئله قاچاق گریبانگیر کشور عزیزمان ایران شده و اکثر بازاریان و اهل کسبه را با مشکلات فروش محصولات مواجه ساخته است. همانطور که میدانید این محصولات دارای قیمت بسیار پایین تری هستند و و ضربات جبران ناپذیری را به تولید کنندگان و وارد کنندگان محصولات اصل وارد نموده و از طرفی اعتماد مردم را نسبت به فروشگاه ها و محصولات آرایشی و بهداشتی کمتر میکند. هدف این مقاله نیز آشنایی شما با روشهای تشخیص مواد آرایشی تقلبی و کمک به شما در خرید مطمئن می باشد.

 

منظور از کالای تقلبی چیست؟

منظور از کالای تقلبی کپی کردن یک محصول از نمونه اصلی آن می باشد و در زبان انگلیسی نیز Counterfeit نامیده می شود، در دنیای تجارت نیز هدف کپی کاران فریب مصرف‌کننده و ترغیب آنان به خرید محصولات بدل می باشد، به نوعی می‌توان گفت که هدف اکثر کپی کاران کسب سود و سوء استفاده از یک برند معروف می باشد و در کشور چین و برخی کشورهای دنیا و خود ایران نیست این کار صورت می گیرد. تولید محصولات کپی بیشتر در حوزه کالا های پرمصرف مانند پوشاک، کیف و کفش، ساعت مچی، لوازم الکترونیکی، اسباب بازی و من جمله لوازم آرایشی و بهداشتی انجام می شود.

 

کالاهای تقلبی به چه شکلی سلامت شما را به خطر می اندازد؟

ضربه بزرگ را افرادی خواهند خورد که از تقلبی بودن کالا ها بی اطلاع هستند و از این مهمتر اینکه نسبت به مضرات و نحوه تولید این کالاها اطلاعی ندارند به عنوان مثال در زمینه کالاهای تقلبی آرایشی و بهداشتی مواد شیمیایی نقش اصلی را ایفا می کنند و در ساخت آنها از عناصری مانند جیوه سرب و آرسنیک استفاده شده است و اگر ساخت مواد آرایشی و بهداشتی در آزمایشگاه های تخصصی صورت نگیرد درصد این عناصر خارج از کنترل خواهد بود و سلامتی مصرف کننده را به صورت کاملا مستقیم تحت تاثیر قرار خواهد داد و از آنجایی که این عناصر شدیدا سرطان زا هستند بنابراین می‌توان گفت که مصرف مواد آرایشی و بهداشتی تقلبی سلامتی آنان را به صورت جدی به خطر می‌اندازد. 

از طرف دیگر ساخت مواد آرایشی تقلبی در شرایطی کاملا غیر استاندارد تولید و بسته بندی می شود و در ساخت آنها از حلال های ارزان استفاده میشود که سلامتی مصرف کننده را شدیدا به خطر می‌اندازد.

 

روش های تشخیص لوازم آرایشی تقلبی از اصل کدامند؟

با پیشرفت سطح تکنولوژی و افزایش میزان دانایی جاعلان و تولید کنندگان محصولات تقلبی، به علاوه دسترسی آنان به انواع چاپگر های حرفه ای، اسانس های مشابه و خلاقیت در طراحی بسته بندی و هولوگرام امکان تشخیص محصولات اصل از تقلبی را با مشکل مواجه ساخته است اما با روش های کارشناسی و اصولی می توان این محصولات را از نوع اصل آنها تشخیص داد. اما مشکل اصلی زمانی گریبانگیر جامعه می شود که محصولات تقلبی توسط خود وارد کننده اصلی و رسمی به روشهای غیرقانونی مانند قاچاق یا حمل همراه با محصولات اصل وارد کشور میشود.

– روش اول در تشخیص لوازم آرایشی تقلبی از اصل توجه به هولوگرام یا برچسب کالای اصل می باشد شما می توانید با تحقیق در اینترنت از هلوگرام اصلی یک کالای آرایشی یا بهداشتی اصل اطلاع یابید.

– روش دوم توجه به نشان استاندارد یا مجوز وزارت بهداشت درج شده بر روی کالا می باشد در صورتی که کالای مورد نظر فاقد شماره بهداشت یا نشان استاندارد باشد میتوان به تقلبی بودن آن مشکوک شد.

– روش سوم توجه به برچسب شبنم می باشد، این برچسب یا هولوگرام بر روی تمامی کالاهای وارداتی از مبادی گمرکی کشور درج شده است و طبیعتا کالای تقلبی و قاچاق فاقد این هولوگرام خواهد بود.

 

توصیه هایی برای خرید لوازم آرایشی و بهداشتی

– برای خرید لوازم آرایشی و بهداشتی حتما به داروخانه های معتبر مراجعه کنید.

– اگر دو محصول مشابه را با تفاوت قیمتی بالا مشاهده نمودید حتما به این کالا ها شک کنید، کالای دارای قیمت کمتر حتما تقلبی یا قاچاق خواهد بود.

– قبل از اقدام به خرید حتما اطلاعات کافی در مورد کالای اصل را از اینترنت جستجو کنید تا هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید یا فریب فروشندگان محصولات تقلبی را نخورید.

به این مطلب امتیاز بده!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *