تزیین موز در شب یلدا در گلدان

طرح هایی زیبا برای تزیین موز در شب یلدا

عکس هایی زیبا از تزیین موز در شب یلدا

تزیین موز در شب یلدا . شب یلدا یک رسم قدیمی و باستانی ایرانی می باشد که در میان همه ما ایرانیان دارای وجهه و ارزش ویژه ای است و در این شب به یاد ماندنی همه دور یک میز جمع شده و با خواندن کتاب حافظ و پذیرایی از مهمانان و بزرگان، این مراسم با شکوه را جشن میگیریم. هم چنین شب یلدا در میان عامه مردم شب چله نیز نام دارد و اصطلاحا این شب طولانی ترین شب سال می باشد زیرا در فردای آن شب زمستان (در قدیم ) آغاز می شود.

به همین منظور برای سربلند شدن شما خانم عزیز در این میدان و پذیرایی هر چه با شکوه تر از میهمانان عزیزتان، طرح هایی را آماده نموده ایم که با الهام گرفتن از آنها می توانید انواع میوه ها و بخصوص موز های خود را بدان شکل تزیین نمایید. برای دیدن این طرح های جذاب تزیین موز در شب یلدا با مجله اینترنتی وب نواز همراه باشید.

 

چگونه تزیین موز در شب یلدا را شروع کنیم؟

برای شروع به تزیین موز برای شب یلدا شما می تواند از انواع میوه ها مانند انار، سیب، به، هلو، پرتقال، خرمالو و … کمک بگیرید. البته وب نواز به شما توصیه می کند حتما در این کار خلاقیت به خرج دهید و از روش های ابتکاری استفاده کنید. هیچ گاه ترس به دلتان راه ندهید و خلاقیت خود را با اعتماد به نفس کامل نشان دهید، در ادامه طرح هایی را به شما نشان خواهیم داد که حتی فکرش را هم نمی کردید. البته شما می توانید از سایر میوه ها هم به ساخت طرح هایی زیبا کمک بگیرید این طرح ها فقط مختص به موز نمی شود.

 

تزیین موز برای شب یلدا به صورت گل :

طرح اول – خوشبختانه موز میوه ای خوشه ای شکل می باشد، شما می توانید از موز ها برای ساخت گلدان و ترکیب آنها با گل استفاده کنید، مانند طرح زیر:

 

تزیین موز در دسته گل
تزیین موز در دسته گل

 

طرح دوم – در طرح پایین از ترکیب دو موز رسیده و نرسیده استفاده شده، شما در صورتی می توانید این طرح را خلق کنید که به هر دو نوع از این موز ها دسترسی داشته باشید، در غیر این صورت پیشنهاد نمی کنیم.

 

تزیین موز در شب یلدا در گلدان
تزیین موز در شب یلدا در گلدان

 

تزئین موز برای شب یلدا در بشقاب :

در دو طرج زیر موز ها خیلی شیک و زیبا درون بشقاب چیده شده اند و به آنها ارزشی مانند طلا یا الماس داده شده است. مانند دو طرح زیر:

طرح اول – در این طرح موز ها درون زر ورق هایی طلایی رنگ قرار گرفته اند و مهمانان شما را هنگام تماشای این موز ها مطمئنا به وجد خواهد آورد.

 

تزیین موز در زر ورق طلا
تزیین موز در زر ورق طلا

 

طرح دوم – در این طرح که هم چنین برای تزیین موز در شب یلدا استفاده می شود، موز ها را درون پولک هایی نقره ای رنگ قرار می دهند که طرحی بسیار زیبا و وجد آور می باشد، پیشنهاد مجله وب نواز حتما امتحان یکی از این دو طرح می باشد.

 

تزیین موز برای شب یلدا با پولک
تزیین موز برای شب یلدا با پولک

 

 

تزیین موز در شب یلدا در شکلات و مغز میوه ها :

طرح زیر کاملا واضح بیان می کند که شما می توانید موز ها را پوست بکَنید و همانند بستنی چوبی یک تکه چوب دورن آن قرار دهید، سپس با شکلات یا همان کارامل روکشی شکلاتی برای آن درست کنید و از تکه میوه ها یا آجیل های خرد شده برای زیبایی بیشتر آن استفاده کنید.

 

تزیین موز برای یلدا در شکلات
تزیین موز برای یلدا در شکلات

 

در صورت علاقه مندی به طراحی آجیل برای شب یلدا حتما به لینک زیر مراجعه فرمایید، نظرات خود را در مورد طرح های فوق بیان نمایید.

به این مطلب امتیاز بده!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *